Vláda, ktorá sa krátko po voľbách vo februári 2020 tešila obrovskej obľube Slovákov, teraz sa pokúša zubami nechtami udržať pri moci, ktorú jej chcú jej občania odobrať. Hlasovať o nedôvere vláde mal parlament v utorok trinásteho, napokon sa ale dohodli, že sa dôležitý akt presunie o dva dni neskôr, na štvrtok. Ľudia iba neveriacky krútia hlavou, Eduard Chmelár sa z toho v statuse iba smeje.
Politický komentátor, publicista, historik a tiež neúspešný prezidentský kandidát Eduard Chmelár je známym kritikom súčasnej stále viac a viac nepopulárnejšej vládnej garnitúry. Jeho kritické statusy na sociálnej sieti nie raz tnú do živého, bez príčiny to ale nebolo ani raz. Tak, ako aj teraz, keď si „posvietil“ na preloženie hlasovania o vyslovení nedôvery a pádu súčasnej vlády. Kto čakal, že vládni politici neurobia všetko pre to, aby sa udržali pri moci, ten sa zmýlil, lebo tí sa krútia ako takí hadi a hľadajú všetky možné cesty, aby sa na svojich funkciách udržali.
Je to hanba na sto rokov
„Tak tuho bojovali proti korupcii, že sa už dokážu zachrániť iba pomocou nej,“ napísal v úvode statusu Chmelár a dodal, že 77 poslancov je ochotných nechať sa kúpiť. Takto podľa neho treba čítať hlasovanie okypteného zvyšku vládnej koalície o presunutí hlasovania o vyslovení nedôvery vláde na štvrtok, ku ktorému sa pridali tarabovci a Martin Borguľa. „Je to hanba na sto rokov. Kabinet Eduarda Hegera sa dokáže udržať už iba pomocou kŕčovitých politických obchodov, korupcie a vydierania. Ak si myslia, že im to pomôže udržať sa aj po voľbách, tak sa strašne mýlia,“ konštatuje politický komentátor, podľa ktorého práve takéto nedôstojné správanie povedie k ešte väčšiemu znechuteniu verejnosti a príklonu k extrému.
„Nie spojenie Fica a Pellegriniho, ale toto ohrozuje demokraciu najviac. Búra to posledné zvyšky dôvery v systém, v ktorom sú politici len najatí vyjednávači oligarchie s verejnosťou. Môžeme len hádať, koľkých stihnú do štvrtku obviniť, koľkí stihnú ochorieť, koľkí stihnú zmeniť názor, „lebo im na krajine záleží“, ako to dnes formulovala platforma OĽaNO na čele s Jánom Budajom (rozumej, záleží im len a len na vlastných flekoch),“ zamýšľa sa neúspešný prezidentský kandidát, podľa ktorého demokratický étos a zmysel tejto vládnej koalície je už dávno zničený. „Oni už nemôžu zachrániť Slovensko, môžu zachrániť len samých seba. Hoci aj za cenu totálneho rozvratu štátu,“ zakončil svoj status Eduard Chmelár.
Dodo Púchovský