Je to naozaj potrebné, alebo sme až príliš úzkostliví? Niektorí slovenskí „zodpovední“ činitelia sú občas pápežskejší ako pápež, takže potom to u nás vyzerá ako v málo slobodnej krajine. Príkladom je aj nosenie rúšok či respirátorov v nemocniciach, lekárňach a niektorých verejných budovách. To, čo funguje bez obmedzení inde, u nás neplatí.
Rozličné obmedzenia a zákazy v súvislosti s vírusom sa nepáčia ani lekárovi psychiatrovi Radoslavovi Čičalovi, ktorý nám v statuse dáva za príklad susedné Česko. Čičala totiž už dlhší čas pôsobí práve tam, takže vie zrovnať to, čo sa deje u nás a u našich dlhoročných bratov. „Zákaz návštev v nemocniciach na Slovensku, na základe akého nariadenia? Prečo to nie je v Česku? Vírus pozná hranice?“ pýta sa hneď v úvode Radoslav Čičala, ktorý nechápe rozdiely medzi Slovenskom a susedným Českom.
Čo v Česku netreba, na Slovensku áno, to vírus pozná hranice?
V Českých nemocniciach podľa jeho slov nenosia lekári ani sestry a už vonkoncom nie pacienti respirátor ani rúška. „Kto chce môže… môže nosiť aj skanfander, dokonca aj potápačský oblek, to dnešná demokracia umožňuje,“ konštatuje sarkasticky lekár, ktorý nechápe, prečo si nemocnica povie, že tam nemôžte chodiť na návštevy. „Podobne nechápem ani tie respirátory a rúška. Tak v Česku to nie je potrebné a nariadené a na Slovensku áno… a všetci sú ticho. To vírus pozná hranice? Pozeral som štatistiky a Česi, čo sa týka chrípky a iných respiračných ochorení, sú na tom rovnako ako my,“ prízvukuje skúsený lekár.
Doktor Čičala poukazuje i na zdravotné problémy po očkovaní experimentálnymi vakcínami
„Pozeral som aj stránku Úradu verejného zdravotníctva a nikde sa nepíše, že nemôžu byť návštevy v nemocniciach, alebo že sa musia nosiť rúška a respirátory v zdravotníckych zariadeniach,“ pridáva Čičala, ktorý odkazuje a prosí slovenských pacientov, že ak majú viac informácií aby mu ich napísali do komentárov. „Ak máte aj konkrétne nemocnice, prosím odfoťte oznámenie a dajte do komentára, budem kontaktovať príslušné orgány o vysvetlenie. Rodina, návštevy patria medzi najdôležitejšie pozitívne faktory v liečbe pacienta a výrazne pozitívne ovplyvňujú priebeh ochorenia a návrat do domáceho prostredia,“ napísal na samý záver statusu lekár psychiater Radoslav Čičala.
Desivé príbehy Slovákov a ich príbuzných u nezodpovedných slovenských zdravotníkov
Nebyť trestného oznámenia, možno by lekári ošetrovali len očkovaných
Radoslav Čičala sa však v ďalšom statuse pochválil aj tým, ako dopadlo jeho trestné oznámenie, ktoré podal na lekára odmietajúceho ošetriť neočkovaného pacienta. „Pre pripomenutie, stačí tak málo a jedno trestné oznámenie dokáže zmeniť situáciu miliónov ľudí. (stalo sa 7/2021) Počas nezmyselného šírenia strachu nejaký ortopéd vyvesil na svoje dvere, že nebude ošetrovať neočkovaných. Podal som na lekára trestné oznámenie a zrazu to tak nemyslel. Zrazu už bude ošetrovať aj očkovaných. Samozrejme, že nemal žiadny právny základ na svoj nezmyselný nápis na dverách a vyľakal sa,“ skonštatoval spokojný lekár, ktorý mal od začiatku pandémie na boj proti nej osobitný názor.
Nízka zaočkovanosť Slovákov nie je podľa doktora Čičalu problémom, ale ich víťazstvom
„Podobne to je aj s karanténami v nemocniciach teraz a s respirátormi v zariadeniach, treba to riešiť trestným oznámením. Je zvláštne a pýtam sa už po stýkrát, prečo to neriešia politici. Tá opozícia, čo neustále tára vo všetkých rádiách, právnici, sudcovia… prečo nebránite ľudí, ale tárate dookola tie isté nezmysly v rôznych alternatívnych médiách,“ čertí sa v statuse lekár Radoslav Čičala , ktorý na samý záver poznamenáva: „A pritom stačí tak málo… prikladám dôkaz. Nebyť toho môjho trestného oznámenia, možno by už všetci lekári ošetrovali len očkovaných…“
Dodo Púchovský