Roman Mikulec nakoniec zostal na teplom ministerskom miestečku, o chlp prežil tretie odvolávanie v parlamente. Ako kliešť sa drží postu ministra. Pevne ho tam koalícia drží. Aj pri čoraz väčšej hanbe za jeho a ich neschopnosť, vyjadril sa k včerajšiemu odvolávaniu ministra poslanec za Smer -SD Marián Kéry na facebooku.
„Tak Roman Mikulec sa po hlasovaní v parlamente poďakoval poslancom koaličných strán, ktorí hlasovali proti jeho odvolaniu.
Pekné – chýba mu síce sebareflexia, ale ďakovať nezabudol. Hoc nevedno, za čo presne v tomto prípade. Za klesajúcu dôveru zo strany vládnych kolegov?
Tentokrát, v poradí tretí, čo bol od septembra minulého roka odvolávaný v parlamente, bolo proti jeho odvolaniu z pozície ministra vnútra 51 poslancov parlamentu zo 102 prítomných. Vo februári tohto roku rovnako (proti jeho odvolaniu) hlasovalo 62 poslancov zo 126 prítomných poslancov a v septembri minulého roka bolo proti jeho odvolaniu 69 poslancov zo 136 prítomných.
Poviem to takto. Aj keď na škole matematika nepatrila medzi moje silné predmety, z týchto čísel by aj priemerný študent matematiky tušil veľký problém nielen pre ministra vnútra, ale aj pre celú vládu. Napriek nesporným prešľapom, kšeftom a neschopnosti, držia na poste ministra, ktorý mal už dávno čušať od hanby niekde v kúte. Sme rodina ho už opakovane odpísala, jej poslanci len nechcú byť tí, kto rozbije koalíciu, preto ho držia aspoň tým spôsobom, že sa väčšinovo zdržiavajú hlasovania, alebo (ako v poslednom prípade) nehlasujú.
Dnes bolo novinkou zdržanie sa hlasovania piatich poslancov SaS či hlasovanie nezávislého poslanca Tomáša Valáška za odchod Mikulca z funkcie z ministra vnútra. A ani v OĽaNO to už nebola taká jednoznačná podpora.
Súhlasím s názorom Roberta Fica. Toto je úplný rozvrat vo vládnej koalícii, keď trpia ministra, ktorého v podstate nechcú. A nezakryjú to ani opakované invektívy a hrubé nadávky na adresu opozície zo strany Igora Matoviča. Je nervózny a na rozdiel od premiéra Hegera aj neslušný.
Možno aj tuší, že táto najnovšia kauza, kedy napriek tomu, že na rezorte vnútra pracuje takmer 200 ľudí na samostatnej sekcii krízového riadenia, si na pomoc so zvládaním situácie na hraniciach s Ukrajinou zavolajú bez súťaže súkromnú firmu prepojenú na OĽaNO, je pochopiteľná a neakceptovateľná aj pre obyčajných ľudí.
A bublina OĽaNO ako protikorupčnej strany tak môže definitívne spľasnúť.
Zaslúžene. Príbeh OĽaNO smeruje ku koncu, ktorému pomáhajú aj samotní jeho aktéri. Obyčajní ľudia a neschopné osobnosti.
Zdroj:FB