Lekári si iba pred pár dňami doslova vydupali poriadne navýšenie ich platov, pričom akosi pozabudli na sestričky a iných zdravotníkov, a už tu máme rozhnevanú ženu, ktorá na profile Nekŕmte nás odpadom v statuse opísala svoj traumatizujúci zážitok počas návštevy nemocnice aj so svojou iba ročnou dcérkou.
Slovenské zdravotníctvo je častou témou bežných ľudí, ktorí s ním majú rozličné skúsenosti. Prirodzene, tie zlé zverejnia na sociálnej sieti, čím vyvolávajú u ľudí nielen vlnu diskusií, ale aj opísanie podobne negatívnych skúseností. Z opisu Slovákov je zrejmé, že chorými nie sú len pacienti navštevujúci zdravotnícke zariadenia, ale celé naše zdravotníctvo. A to sa do nemocníc zo štátneho rozpočtu každoročne nalievajú milióny eur na ich dofinancovanie. Nuž čo, „soudruzi z NDR někde udělali chybu“.
Doktor Mesík bráni Ivermectin: Za 40 rokov neboli zaznamenané žiadne jeho významné vedľajšie účinky
Nejde o peniaze, ide o zdravie dieťaťa
„Neviem, či sa chcem vysťažovať alebo upozorniť na naše totálne choré, zapredané debilné zdravotníctvo. O 23 nás vzala z domu sanitka na detské oddelenie (pohotovosť), nakoľko naša ročná dcéra aj po podaní zábalov a antipyretík doma mala stále dve hodiny vkuse horúčky 40,5. V ambulancii nás vyšetrili, dcéra má chrípku ktorá teraz vypukla v riadnom štýle. Spravili crp (odmerali na dvakrát teplotu – konečne 38,7),“ opísala hneď v úvode situáciu nahnevané matka, podľa ktorej doktorka skonštatovala, že ak by ich hospitalizovali, dostala by dcérka len infúzie na zavodnenie a hotovo.
„Ale čo ma dostalo najviac je, že po otázke, kde bývame a či má po nás kto prísť (nie, manžel pracovne v zahraničí a od nemocnice domov to máme 10 km) mi bolo povedané, že si môžem objednať taxík domov a ísť zaplatiť na prízemie na urgent 10 eur (!!!!!!!!!) za ošetrenie,“ pokračuje nahnevaná žena, podľa ktorej jej absolútne nejde o peniaze, keďže ide o zdravie jej dieťaťa dala by aj posledné, ale o podstatu toho, za čo si vlastne potom človek platí zdravotné poistenie. „Je mi do plaču z toho, aké zaobchádzanie je v nemocniciach s chorými ľuďmi. Tak som si sadla s totálne vyčerpanou, unavenou a chorou dcérou na rukách do čakárne a čakala na odvoz (chvalabohu známym) o polnoci domov. Milé naše zdravotníctvo, je mi z vás NA GRC!!!!“ napísala na záver rozčertená matka ročného dieťatka.
Zdravotníci sa už zodpovedajú aj za smrť dieťaťa, ktorú zavinili oni
Bojím sa v dnešnej dobe byť chorá
Prirodzene, bokom nezostali ani mnohí diskutujúci Slováci, ktorí opísali nielen svoje zážitky, ale nešetrili ani kritickými slovami. „Nemyslite si že je to len u nás, sanitky domov neodvážajú dlhé roky, imobilný pacient čaká po prepustení hodiny na odvoz sanitkou. Áno, neplatíte len ak je dieťa hospitalizované, za dieťa a vás počas materskej, rodičovskej platí štát zlomok najnižšieho preddavku za daň, rovnako to platí pri všetkých poistencov štátu. Aj preto v zdravotníctve peniaze chýbajú,“ skonštatovala Monika. „Iné som ani nečakala! Vydierač Visolajský vybavil kráľovské platy, ale mnohí lekári si nezaslúžia takéto označenie! Sú napr. niektoré predavačky, ktoré ich svojim chovaním a prístupom k zákazníkom prevyšujú! Byť na vašom mieste, možno by som sa neovládla a buď by som dotyčnú inzultovala, alebo jej poriadne vynadala!“ napísala Mária.
„A to vás aspoň vyšetrili, niekedy ani to nie sú schopní,“ pridala Michaela. „Áno, a takto to dostihne každého jedného z nás. To sa naozaj musíme všetci presvedčiť na vlastnej koži o tomto chorom systéme aby sme sa zobudili?“ pýta sa Vladimír. „Komu dnes na kom záleží, povedzte mi??? Už len z ľudského hľadiska, pretože sa jednalo o ročné dieťa ju mala lekárka dať aspoň do nasledujúceho dňa na pozorovanie na oddelenie. Ale dnes už nikomu ani na deťoch nezáleží. A nie je to záležitosť štátu. Zabudli ste, že štát MUSEL pristúpiť na podmienky zdravotnej komory?“ pridala sa do diskusie napajedená Dagmar. „Bojím sa v dnešnej dobe byť chorá tak, že by som musela ísť do nemocnice,“ priznala sa Zuzana.
Príbehov o zlom až arogantnom správaní zdravotníkov voči deťom je naozaj veľa
Nielen na Slovensku, ale aj Česku je to také
„Pridám sa taktiež zlou skúsenosťou. Synček, 6-rokov, kiahne s komplikáciami a s ťažkým priebehom horúčky (40°C), zvracanie, hnačky, nedokázal ani sedieť. Najskôr som sa dve hodiny nevedela dovolať, resp. dovolala, ale nikdy mi nedali doktorku. Po dvoch hodinách, že zavolajte si taxík. Zavolali, prišli sme, dali mu infúziu takmer v ambulancii, len vedľa, lebo nakazíme pacientov. Synček dostal hnačku, potreboval súrne na WC, sestričke to trvalo dvadsať minút aby nás odpojila. Ja som jej pekne povedala, že má hnačku, tebe tu, lebo sa pokaká. Tá sa na mňa vyvesila, že má pacientov, nestíha, a ja jej nato, že mali ste ho hospitalizovať. A dobre že mu na chodbe nedávate infúziu. Nevzali nás viete prečo? Lebo Covid. Tak ltt sme stihli na záchod. A po 23h nás pustili domov, že zavolajte si taxík. V taxíku sa mi pobľul, samozrejme ďalšie peniaze za čistenie, lebo som nestihla zareagovať a dať mu sáčok, lebo ani ten si nevládal držať. A áno, poviem aj nemocnicu, nech sa hanbí. Prešovská detská!!!!“ opísala svoju negatívnu skúsenosť Jana.
Takto sa to robí! V Novej Vsi nad Žitavou začínajú PLATIŤ za odpad IBA podľa REÁLNEHO množstva
„Nielen na SR je to tak….. Bývame v ČR a raz sme šli s malou, vtedy – mesačnou dcérou s kiahňami a odmietli nás ošetriť o 3 ráno (i keď tam nohy nebolo), pretože izolované lôžka boli pre covidové deti. Prišla pre nás rýchla, pretože malá celú noc preplakala a nešlo zraziť vysoké teploty ani Nurofenom ani Paralenom. Tak s nami lietala sanitka od pavilónu k pavilónu, a nakoniec sa detská lekárka nad nami zľutovala a malú nám ošetrila. Až po ich konskej dávke Nurofenu konečne teplota začala klesať a malá sa ukľudnila. Poslali nás domov s tým, že sú to kiahne a v nemocnici zostať nemôže, že máme ísť domov a hneď ráno volať nášmu doktorovi. A keďže máme 4-ročnú škôlkarku a manžel bol s ňou doma, tak áno, čakala som na zastávke v marci o 4-tej ráno s dieťaťom vo vajíčku a s kiahňami na taxík,“ prezentovala svoj zážitok zo susedného Česka Anna.
Dodo Púchovský/ foto: freepick