Tak sa napokon ukázalo, že na Slovensku máme kontaminované obilie z Ukrajiny. V prípade kauzy kontaminovanej ukrajinskej pšenice štát zintenzívnil kontroly na domácom trhu i opatrenia na hraniciach.
„Dohľadaváme dodávky, ktoré na Slovensku ani nemajú byť, keďže sú určené pre Afriku, tvrdo postihujeme tých, ktorí s ňou obchodovali,“ povedal dočasne poverený predseda vlády SR Eduard Heger. Na tým, či takéto obilie nie je hazardom so zdravím obyvateľov, sa zamýšľa v statuse nitriansky župan a člen strany Hlas-SD Branislav Becík, ktorý je veľkým a dlhodobým kritikom našej súčasnej vlády.
Je to na uterák celej vlády aj prezidentky
Hazardovanie so zdravím národa a so zdravím našich detí je podľa Becíka na uterák celej vlády, ako aj na uterák prezidentky, že to dopustila. Iba na pripomenutie, zdravotne závadnú pšenicu plnú pesticídov objavili kontrolóri v Mlyne Kolárovo na juhu Slovenska. Zdraviu škodlivá pšenica bude síce spálená, ale aj tak. Toto sa nemalo nikdy stať. „Rok poukazujeme na nekvalitné obilie z Ukrajiny, ktoré sa sem valí, a ktoré likviduje nielen našu prvovýrobu, ale likviduje aj zdravie nášho národa! Poľsko už zakázalo dovoz ukrajinskej pšenice a dnes tak urobila aj maďarská vláda! A naši vládni predstavitelia? Opäť sa len prizerajú – ako teliatka na nové vrátka,“ napísal v krátkom statuse Branislav Becík.
Mlyn v KOLÁROVE dostal ZÁKAZ spracovania ukrajinskej pšenice
Skutočnosť, že sa na Slovensko dostala zdraviu škodlivá pšenica, z ktorej mal Mlyn Kolárovo vyrobiť múku, poriadne rozhnevala aj diskutujúcich Slovákov.
Dodo Púchovský