Koronavírus, respektíve jeho mutácie sa šíria svetom ako mor a zanechávajú za sebou státisíce a milióny mŕtvych. Žiaľ, nie raz úplne zbytočne, pretože nad liečením COVID-19 a zachránenými ľudskými životmi vyhrávajú záujmy farma firiem, ktoré neskutočne bohatnú na experimentálnych vakcínach, či nových drahých liekoch.
Prínos experimentálnych vakcín v boji s koronavírusom nie je zatiaľ preukázaný, rovnako ako ich neskoršie vedľajšie účinky na ľudský organizmus. Tie sa, podľa mnohých vedcov, ukážu až o niekoľko rokov. Čo je ale štúdiami už dokázané, že liek Ivermectin, ktorý veľmi propaguje aj analytik bezpečnostných rizík a vyštudovaný lekár Juraj Mesík, najlepšie pomáha v prvotnej fáze boja proti tejto zákernej chorobe. Napriek tomu je ním, aj u nás, zakázané liečiť poukazujúc na to, že štúdie to nedokázali. Za Ivermectin sa vo videu na svojom profile postavil aj podpredseda Smeru-SD Erik Kaliňák, ktorý slová našich „odborníkov“ v mnohom vyvrátil.
Aj pri najprísnejšej selekcii najkvalitnejších štúdií Ivermectin obstál
Erik Kaliňák hneď v úvode videa hovorí, ako sa proti nemu postavili niektorí ľudia za to, že v RTVS v diskusnej relácii O 5 minút dvanásť vraj beztrestne šíril bludy. Aj preto sa chce vyjadriť k vyjadreniam Mareka Kajana, ktoré vraj podporila poslankyňa parlamentu a šéfka zdravotníckeho výboru v Národnej rade Jana Bittó Cigániková. „Vôbec jej nevadí, na rozdiel od jej prístupu ku mne, že pán Kajan je čerstvý absolvent vysokej školy a ešte mladší ako ja,“ poukazuje mladý podpredseda Smeru-SD, ktorý sa vzápätí už začína venovať toľko našimi „odborníkmi“ zatracovaného lieku Ivermectin. „Ivermectin bol objavený v roku 1975, je to liek pre ľudí. Podľa WHO je veľmi bezpečný a jeho prínos prirovnávajú mnohí vedci k vynájdeniu penicilínu či asprinínu, teda je to akýsi zázračný liek“ konštatuje Erik Kaliňák, ktorý sa vraj vo svojich tvrdeniach opiera o nesprávny sumár štúdií, ktorý nerozlišuje kvalitné štúdie od tých pochybných.
Mesík v tom má jasno: Lekári sa vyhýbajú Ivermectinu, a tak nám zbytočne zomierajú ľudia!
„Nie je to tak. Aj pri tej najprísnejšej selekcii tých najkvalitnejších štúdií, očistených od všetkých, čo i len mediálne spochybnených, Ivermectin obstál. 84% zlepšenie pri prevencii a 68% pri skorej liečbe,“ vysvetľuje Kaliňák, ktorý sa vzápätí zameriava na Cochrane Library, globálnu nezávislú sieť odborníkov, ktorí zhromažďujú a analyzujú najlepšie dostupné dôkazy, teda Zlatý štandard medzi dôkazmi. „Tá konštatuje, že na základe súčasných slabých dôkazov sú si nie istí účinnosťou a bezpečnosťou Ivermectinu. Tento argument má ale dva háčiky. Prvým je, že tento záver je z júla a samotní vedci Cochrane informujú, že už v tom čase prebiehalo ďalších 31 štúdií a ďalších 18 čakalo na publikáciu. Druhým je, že Cochrane mal v minulosti veľmi dobrú reputáciu, ale posledné roky sa podriaďuje záujmom farma loby,“ odkrýva podpredseda Smeru-SD.
Vedci dokázali, že Ivermectin je jeden z najúčinnejších liekov proti COVID-19. A aj najlacnejších!
WHO neodporučila využívať účinný Ivermectin mimo štúdií!
To nie je podľa Kaliňáka názor hoaxerov, ale slová jedného zo zakladateľom Cochrane Petra Gøtzscheho, ktorého pred tromi rokmi vyhodili zo správnej rady. „Jeho slová o konci transparentnosti, konci akademickej slobody či zákaze viesť vedecké debaty v rámci Cochrane potvrdili aj ďalší štyria členovia správnej rady, ktorí po jeho vyhodení protestne podali výpoveď,“ dodáva Erik Kaliňák. „Prečo ani jedna z inštitúcií ako WHO, FDA, alebo dokonca spoločnosť Merck neodporúča Ivermectin ako liek na COVID-19?“ pýta sa mladý smerák, podľa ktorého ide o stanoviská zo začiatku tohto roka, takže v nich absentujú zásadné štúdie a informácie sú staré takmer 10 mesiacov. „FDA sa vo svojom stanovisku otvorene priznala, že nepreskúmala žiadne dáta odporujúce použitie Ivermectinu. WHO pre zmenu skonštatovala, že do začiatku pandémie sme mohli mať o dva milióny obetí menej (v súčasnosti cca 5 mil. 350 tisíc – pozn. red.), keby sme hneď nasadili Ivermectin. Napriek tomu WHO neodporučila využívať tento liek mimo štúdií,“ šokuje Erik Kaliňák.
„A na záver Merck. Prečo samotná firma, ktorá vynašla Ivermectin, s ním neprišla ako liekom na Covid?“ pýta sa podpredseda Smeru-SD, ktorý vzápätí porovnáva pár eurový Ivermectin, ktorý môžu vyrábať všetky farma firmy na svete s novým liekom Molnupiravir za 700 dolárov a s patentom. „Odhadovaný 10 miliardový biznis s Molnupiravirom vie byť silná motivácia. Objaviteľ Ivermectinu Satuši Ómura dostal v roku 2015 Nobelovu cenu, a keď vyzval spoločnosť Merck aby spustili plnohodnotný výskum účinnosti Ivermectinu na COVID-19, tak jeho žiadosť bola totálne odignorovaná,“ šokuje Kaliňák, ktorý chcel týmto videom vyvrátiť jeho vraj „pochybné fatky a bludy“ o Ivermectine. V najnovšom videu chce, podľa jeho slov, povedať niečo aj o účinnosti vakcín.
Jozef Uhlárik