Šport by sa nemal s politikou miešať a športovci by mali byť v prvom rade poslami mieru. Že to tak zrejme nie je, o to sa starajú najmä mnohí politici. A tak je tomu aj teraz, keď tí „mieroví“ politici chcú zakázať účasť na olympiáde športovcom Ruska a Bieloruska. Je to vraj ich trest za to, čo sa deje na Ukrajine.
Čo je dovolené Bohovi, nie je dovolené volovi! S týmito slovami začína svoj status europoslanec a šéf strany Slovenský Patriot Miroslav Radačovský. Vo svojom komentári sa zameral na požiadavku mnohých „mierotvorcov“, aby nemohli ruskí a bieloruskí športovci štartovať na letnej olympiáde v Paríži v roku 2024.
Keď bojujú Rusi, „miereotvorcovia“ žiadajú trest, keď USA, sú ticho!
„Pokiaľ bude Rusko pokračovať vo vojne na Ukrajine, USA a ich satelitné štáty vyzývajú olympijský výbor, aby ruským a bieloruským športovcom neumožnil účasť na olympijských hrách 2024 v Paríži. A k tejto výzve sa poslušne pripojili aj niektorí naši progresívno-liberálni europoslanci,“ píše v úvode Radačovský a dodáva: „Od r. 1964 do r. 1975 USA za pomoci svojich satelitov viedli vojnu vo Vietname, kde bolo zabitých 1 100 000 Vietnamcov a 47 382 Američanov. Skutočné nešťastie a každému musí byť ľúto, že kvôli nerozumným politikom zahynulo toľko ľudí. V tomto období sa konali olympijské hry v Tokiu v r. 1964, v Mexiku v r. 1968, v Mníchove r. 1972 a nikoho zo súčasných satelitov USA, ale ani Moskvu vtedy nenapadlo, aby na tieto olympiády neboli pripustení športovci USA. A bolo to asi správne. Šport do politiky nepatrí.“
Príčinou nešťastia v Európe a vo svete je podľa Radačovského nedomyslené konanie NATO
„V r. 1979 vstúpili ruské vojská (vtedy sovietske) do Afganistanu na pomoc vtedajšej vláde v boji proti islamským extrémistom – Talibanu a zotrvali tam do r 1989. V r. 1980 sa konali olympijské hry v Moskve. USA a jeho poslušné satelity olympijské hry bojkotovali, nezúčastnili sa ich, lebo Rusko viedlo vojnu v Afganistane. V r. 2001 vojská USA a ich satelity vstúpili do Afganistanu, do boja proti tým istým nepriateľom, ako predtým Rusi, a bojovali tam do r. 2021, teda 20 rokov. V priebehu týchto 20 rokov sa konali zimné olympijské hry v r. 2002 v USA, v Aténach v r. 2004, v Pekingu v r. 2008 v Londýne v r. 2012, v Soči 2014, v Tokiu 2020 (presunuté na r. 2021) a nikoho, a predovšetkým nie satelity USA, nenapadlo, že by sa športovci USA týchto hier nemali zúčastniť, z dôvodu, že USA vedú vojnu v Afganistane. A bolo to správne. Šport do politiky nepatrí,“ prízvukuje Radačovský.
Radačovský žiada politikov zastaviť to šialenstvo, ktoré sa odohráva v súvislosti s Ukrajinou
Prečo medzinárodné spoločenstvo neposudzuje veci objektívne?
„V r. 1925 Hitler vydal Mein Kampf a v septembri 1935 Nemecko prijalo do ústavy Norimberské zákony. Obidve tieto zvrátené diela pojednávajú o nadradenosti rasy, o potrebe obsadiť východné územia a potrebe zlikvidovať menejcenné slovanské národy, zlikvidovať nešťastný židovský národ, čo sa im aj čiastočne podarilo. Aj napriek tomu Spojeným štátom, ale aj ostatným štátom, nič nebránilo, aby sa v r. 1936 zúčastnili olympijských hier v Berlíne. Áno. Tieto olympijské hry mali byť bojkotované všetkými štátmi sveta, vrátane vtedajšieho Sovietskeho zväzu, aj Československa, ktorí sú týchto hier tiež zúčastnili,“ pridáva europoslanec a šéf strany Slovenský Patriot, ktorý nechce, aby tento jeho príspevok bol chápaný ako útok na akýkoľvek štát alebo vládu.
„Chcem len, aby medzinárodné spoločenstvo posudzovalo veci objektívne, nie jednostranne. USA sa zjavne vo svojej zahraničnej politike riadia latinským príslovím: „Quod licet iovi, non licet bovi“ – Čo je dovolené bohovi, nie je dovolené volovi. Za volov sú zrejme považovaní tí, ktorí nezdieľajú ich názory, a ktorí sa ich názorom a politike nechcú podriadiť. Ale nie každý vôl bol pôvodne vôl. Najprv bol býkom, až potom volom. Každý býk sa však vykastrovať nenechá. A pokiaľ áno, stratí genetickú budúcnosť. A toto by si mali naši servilní politici, ale aj progresívno-liberálni politici, pre ktorých sú USA Bohom, zapamätať. Ale problém je aj v inom. Veľa takýchto slovenských politikov je ženského rodu,“ skonštatoval na záver Miroslav Radačovský.
(hd, nn)