COVID-19 už stál životy viac ako 12 500 Slovákov. Žiaľ, nemusel. Podľa Petra Liptáka sa mnohým úmrtiam dalo predísť keby sa táto zákerná choroba liečila už v ambulanciách a nie až v nemocniciach, pretože tam už bolo nie raz neskoro.
Kontroverzný doktor Lipták má svoje názory na COVID-19 a jeho liečbu u nás. A nielen na tú, ale i hromadné a celoplošné testovanie, nosenie rúšok či očkovanie experimentálnymi vakcínami. Všetko toto odmieta, za čo na neho rezort zdravotníctva podal podnet na Slovenskú lekársku komoru. On si však za svojimi tvrdeniami a prácou stojí. V statuse dáva ľuďom rady ako by sa pacienti mali liečiť ambulantne, prípadne v domovoch dôchodcov.
Iba včasná ambulantná liečba zachraňuje životy covidových pacientov
„Treba dávať včasnú komplexnú liečbu, už obvodnými lekármi v ich ambulanciách,“ tvrdí Lipták, podľa ktorého pacientovi so symptómami treba urobiť antigénový test, a ak je pozitívny, hneď v ambulancii mu dať liečbu. „Ak nedajú obvodní lekári včas acylpyrín, ivermektín a isoprinosín, už sa to nedá v nemocnici zachrániť. A antibiotiká ako Azitromycin (Sumamed) a Doxycyclin (Doxyhexal) majú aj protivírusový účinok, preto ich treba dať pri kašli a teplotách tiež hneď v ambulancii na začiatku a netreba váhať. Iba včasná ambulantná liečba zachraňuje životy kovidových pacientov,“ konštatuje v úvode statusu Lipták s tým, že už sa pripravujme na tretiu vlnu, v ktorej by mal byť ale zlatým štandardom Ivermectin.
Lipták vo svojom statuse tiež zverejňuje linky na zdroje, z ktorých sa dá čerpať pre získanie dôležitých informácií o liečbe COVID-19, o Ivermectine, ale aj o rozličných nežiadúcich účinkoch. „Protokoly pre ambulantnú liečbu a domovy dôchodcov sú: Stratifikácia – N-A-S1-S2-V,“ uvádza lekár a hneď aj vysvetľuje, čo si pod týmito skratkami predstavuje, a ako by mala liečba Ivermectinom a inými liekmi či vitamínmi prebiehať.
Jozef Uhlárik