Heger s Matovičom sľubovali pred voľbami transparentné vládnutie, výsledok je však úplne opačný. Dôkazom je aj neschválenie nového zákona o športe, ktorý rezort školstva pripravil za zatvorenými dverami ministerstva bez športovcov. „Keď zákon o športe pripravoval Peter Pellegrini, so športovcami o ňom diskutoval dva roky a výsledkom bol súhlas drvivej väčšiny športovej obce. A potom sa ho OĽANO rozhodlo zmeniť a hlas športovcov odsunulo bokom,“ upozornil Richard Raši.
K zákonu dostalo ministerstvo 652 pripomienok, akceptovalo len minimum. „Napríklad zo 65 pripomienok Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) akceptovalo len jednu,“ pripomenul Raši a zdôraznil, že nový Zákon o športe by mal športovcom a športovým zväzom uľahčiť život, odbúrať byrokraciu a nie klásť im polená pod nohy.
„Ako športovec som rád, že parlament neschválil návrh tohto zákona, pretože s ním nesúhlasila celá športová obec, vrátane SOŠV, športových zväzov a športovcov,“ povedal člen predsedníctva strany HLAS Dušan Tittel. Dodal, že vedenie strany HLAS vrátane predsedu Petra Pellegriniho sa prihlásilo k Deklarácií slovenského športu a športovcom sme dali verejný prísľub, že ak voľbách dostaneme dôveru ľudí, sadneme si so športovcami za jeden stôl a pripravíme moderný zákon o športe, za ktorý sa postaví celé športové hnutie, dodal Tittel.
(ts)