5.9 C
Nitra
štvrtok, 14 novembra, 2024

Tvrdé slová Petra Staněka o demokracii na Ukrajine: „Toto je zvrátenosť, žiadna demokracia!“ (VIDEO)

Vojna na Ukrajine vyvoláva stále množstvo otáznikov, o ktorých sa ale nedá verejne diskutovať. Dôvod? Ten už mnohí začínajú chápať, lenže hovoriť sa o tom nesmie. Presne ako o „účinnosti“ experimentálnych vakcín proti COVID-19.

Člen hnutia Republika Marek Kurta zverejnil na svojom profile zostrih videa, v ktorom profesor Peter Staněk vysvetľuje, ako to vlastne s Ukrajinou je.

Máme dobrých fašistov ako Bandera a zlých fašistov ako Hitler?

Profesor Peter Staněk je slovenský ekonóm, prognostik, samostatný vedecký pracovník Ekonomického ústavu Slovenskej akadémie vied, ktorý pôsobil aj ako ekonomický poradca predsedov vlády Vladimíra Mečiara, Roberta Fica a Petra Pellegriniho. V úvode videa sa Staněk pýta, aký je obraz vojny u našich východných susedov. „A tie zločiny, ktoré páchala ukrajinská soldateska na ruských územiach, alebo na územiach, ktoré boli predmetov vzájomných bojov, to neni? A prečo potom ukrajinská vláda zrušila akreditáciu novinárom zo CNN a ďalších, lebo ukazovali nacistické hajlovanie v Chersone. A ja sa pýtam, takže máme dobrých fašistov, ako je Bandera a zlých fašistov ako je Hitler a SS?“ zaťal hneď v úvode do živého Staněk.

Na to, či Ukrajina podporuje vojenské alebo mierové riešenie sa pýta aj Radačovský

A Bandera, ktorý zversky vraždil desiatky tisíc Poliakov, Židov a iných, to je v poriadku? To je národný hrdina? Keby mi Ukrajinci povedali, že národný hrdina je Bohdan Chmelnickyj (kozácky hajtman na Ukrajine, ktorý viedol povstanie proti poľsko-litovskej únii v rokoch 1648-1654 s cieľom vytvoriť nezávislý štát kozákov – pozn. red.), tak by ste sa najskôr museli spýtať či vedia kto bol Bohdan Chmelnickyj. A to je ten kozácky ataman, ktorý Ukrajine vybojoval samostatnosť na Poľsku. Ale tomu nestavajú pamätníky, stavajú pamätníky Banderovi a Šukševičovi a jeho ukrajinskej ozbrojovacej armáde, čo bola tak zverská armáda, že jednotky SS zvracali pri zverstvách, ktoré páchali. A robia ich znova, a to je čo?“ konštatuje smutne Staněk a dodáva, že „hentí“ ho teraz hodia na zoznam nepriateľov Ukrajiny.

Chorvátsky prezident Milanovič – Ukrajina je jedna z najskorumpovanejších krajín

Dvetisíc mŕtvych detí v Luhaňsku je pre Scholza „smiešnych“

„Zabudli ste na to? A zabudli ste na vyčíňanie Banderovcov v 46. 47 a 48 na Slovensku? Už máte tak krátku pamäť, vážení občania? Alebo pre vás stačí, že v médiách vystúpi niekto, ako nemenovaný minister zahraničia a bude obhajovať aj tieto veci, lebo sú v duchu demokracie,“ pokračuje v nemilosrdnej kritike Staněk. „Takže až vás budú zabíjať v duchu demokracie, spomeňte si na krásny výrok Niemöllera: „Keď prišli pre komunistov, mlčal som, keď prišli pre katolíkov, mlčal som, keď prišli pre Židov, mlčal som, no keď prišli pre mňa už nebol nikto, kto by sa ma zastal“. Skúste historicky rozmýšľať, nie kvákať hlúposti. Pochopte, prečo hovoríme, že história je matka múdrosti,“ vyzýva náš prognostik, ktorý sa vzápätí pýta, ako poznáme vlastnú históriu Slovenska, Európy či sveta?

„Poznáte ju naozaj dobre? Viete ako prebiehala za posledných 3-tisíc rokov? Viete akým spôsobom sa vyvíjala napríklad Čína? A kto inicioval ópiové vojny? A viete akým spôsobom prebiehali obrovské genocídne opatrenia nadnárodných firiem v Južnej Amerike? Tak si pozrite skutočný obraz histórie, a potom hovorte o demokracii. Alebo bombardovanie civilov ochudobneným uránom v Srbsku bol prejav demokracie, ktorý sme priniesli Srbom? A obrovský nárast onkologických opatrení v duchu ochudobneným uránom to už neplatí pre nás? Alebo platí pán Scholz, ktorý na otázku 2000 mŕtvych detí zabitých v Luhansku ostreľovanom Ukrajinou povedal: „To je smiešne!“ To je podľa vás demokracia? Nie, to je zvrátenosť, žiadna demokracia!“ dodal na samý záver nekompromisne Peter Staněk.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články