Zdá sa vám slovenská politická scéna nudná? Tak na to zabudnite. Trestné oznámenia síce na seba už politici nepodávajú, zato vládni „odborníci“ si z nich zobrali príklad a podávajú trestné oznámenia na politikov! Vraj za to, že vďaka nim utrpela ich povesť!
Ako prvý sa do niektorého z poslancov pustil doktor Peter Sabaka, ktorý podal trestné oznámenie na člena hnutia Republika a poslanca parlamentu Milana Mazureka. Od neho dokonca vysúdil okrem ospravedlnenia aj 20-tisíc eur. Teraz sa na obranu svojej osoby postavil vedec Pavol Čekan, a jeho „obeťou“ je rovnako člen strany Republika a aktivista Miroslav Heredoš. Na súde ale Čekan neuspel, čo v statuse aj vo videu zhodnotil samotný „víťaz“ ich súdneho duelu.
Sabaka & Mazurek: Kompletné uznesenie OS Kežmarok o návrhu na nariadenie neodkladného opatrenia
Vraj sa dotkol Čekanovej osobnosti a podnikateľských aktivít jeho firmy
„VEDEC ČEKAN MA ZAŽALOVAL … a zdatný okresný sudca neodkladné rozhodnutie, ktoré Čekan žiadal, zamietol a bezprecedentne ma obhájil!“ píše v úvode statusu spokojný Heredoš, ktorého vedec Čekan žaloval to, že sa výrokmi na FB na jeho adresu dotkol jeho osobnosti a podnikateľských aktivít jeho firmy, keď vyjadril svoje hodnotiace úsudky a názory o ňom samotnom a jeho podnikaní, ktoré pramenili z informácií, ktoré vtedy mal. „Súd v plnej miere žiadosť o vymazanie informácií z môjho FB statusu zamietol a neodkladné opatrenie zmietol zo stola,“ dodal republikán, ktorý v krátkosti zverejnil rozhodnutia sudcu:
Zástupcovia rodičov na Mikasovom úrade: Ignorácia a nezáujem (video)
– štát a súdy sa nemôžu stať moderátorom verejnej diskusie v čase a priestore
– Čekan a jeho firma, keď obchoduje so štátom, sú verejne známe osoby a firmy a musia zniesť hodnotiace úsudky vyjadrované občanmi
– príkazom súdu mazať môj príspevok by sa štát dopustil masívneho zásahu do mojich občianskych práv slobodne sa vyjadrovať a hodnotiť svojimi úsudkami a názormi stav, ktorý opisujem
– neodkladné rozhodnutia sa vydávajú len v istej sorte prípadoch, a už urobené rozsudky na ESĽP (1994, 1995, 2001) sú precedensom.
Viac prezradil Miroslav Heredoš vo videu.
Jozef Uhlárik